ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Kur ėshtė fundi i botės sipas shkencėtarit Isak Njuton

Shko poshtė 
AutoriMesazh
nickyNumri i postimeve : 155
Age : 25
Location : Gjakove
Points : -5
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: Kur ėshtė fundi i botės sipas shkencėtarit Isak Njuton   Thu Aug 21, 2008 8:47 pm

Kur ėshtė fundi i botės sipas shkencėtarit Isak Njuton

Sipas shkencėtarit anglez, sėr Isak Njuton, ka filluar numėrimi
mbrapsht. Kanė mbetur mė pas se 53 vite deri nė fund tė botės, i
parashikuar sipas Njutonit nė vitin 2060. Babai i fizikės moderne e
formuloi kėtė profeci nė njė letėr tė vitit 1704, tė zbuluar ditėn e
diel, nė njė ekspozitė tė Universitetit hebraik tė Jeruzalemit tė
titullar “Sekretet e Njutonit”. Por pėrse viti 2060? Njuton shkruan se
do tė ishte 1200 vite pas vitit 800 pas Krishtit, date nė tė cilėn
restaurohet Perandoria e Shenjtė Romake. Mesa duket shkencėtari ka
arritur nė kėtė date pas leximit tė librit tė profetit Daniel, njė nga
librat mė tė vėshtirė ku gjenden simbolika tė panumėrta dhe vizione
fantastike.

:P:P:P:P:P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosovahacker.forumotion.com
 
Kur ėshtė fundi i botės sipas shkencėtarit Isak Njuton
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Ora e dashurisė
» "Tė vrarėt" sipas KiE-sė, jetojnė tė gjallė nė Pejė
» Llapi po pėrmbyllė asfaltimin e rrugėve
» Sipas serbėve, Flamuri ynė para Skenderbeut, paska pasur mbi shqiponjė njė kryq

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Jeta pėrditė :: Lajme-
Kėrce tek: