ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Fjalori i Gjakoves

Shko poshtė 
AutoriMesazh
nickyNumri i postimeve : 155
Age : 25
Location : Gjakove
Points : -5
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: Fjalori i Gjakoves   Thu May 29, 2008 5:07 pm

1. XHYZENTI - koridor
2. KREDENAC - dollap
3. ASHQIHONE - dhome e vecante e ndertuar ne oborr te shtepise ku pergatitej ose
ruhej ushqimi
4. MULLO - mllefi
5. FAMXHYMLEK - kemish
6. DOGRI - menjehere
7. QIMQI - kinse
8. MINIVISH - i merdhire, i mavijosur
9. PERBALLADONE - haptazi
10. BALLGUR - me bark, koment i pamenduar
11. TALLAHUT - i pagdhendur, budalle
12. KABA - i madh, dangall
13. ALLABATANE - pa lidhje
14.RRAKSHAJA - gjera te prishura, te hudhura, te papaluara
15. RRAQE - gjera te ndryshme te panevojeshme
16. RRAKADYL - duke u rrotulluar
17. RRAKNY - te rrexosh dicka
18. NYJAFQ - i merrolur
19. MIZIVIR - i poshter,Qe i dhimet dicka, Cikrrimtar...Fikan
20. KUKUBAN - frikacak, i vetmuar, ndjella keq
21. ME YZER - shtatezene
22. YZERHONE - nevojtore
23. FYLFYL- i trullavt, trullan
24. MASLLAHAT- dicka e madhe dhe efektive, profesionale
25. SHIDET - ngjarje e madhe
26. SHTAPALAK - gjere e gjate
27. TAKAHYK - mentalisht i pazhvilluar
28. FURDULLA - lloj i embelsires
29. SNI - sofer
30. N'KET MOZE - para do kohe
31. DELIDAKUZ - femije sherraman
32. RESMA - fotografi
33. QUQBYC - rri ulur ne toke
34. FELQ - efeee
35. SAMUN FRANGJULL - i bjen samun pa suxhuk
36. NAMRUD - njeri i rende, pa qere
37. BIGAJIHAK - piskfillti, papritur
38. KASTILE - enkas
39. QIKEMENGJE - fiokes
40. ALLANUMRILE - vajze me namuz
41. HUMUMGJIK - banjo
42. RUSPA - diqka me vlere
43. BOJ KYRYMYZ - nje ngjyre ne mes te gjelbertes mshel dhe qel
44. EKMIQIHONE - bukepjekes
45. PERDESYZ - i pa ftyre
46. DELLI - damari
47. FILL - menjehere
48. LLAPANXHESHĖ – permbledh shuplak, shapull
49. QESHTUTNE - keshtu valla
50. TE BOJ PER IFTI – te rrafi shumė, te smuj
51. PĖR ISHON – qe nuk perdoret mė
52. NEMELAZEM – mos bini ne besdi
53. TARAMAD – objekt per tutjen e fėmiejve (dhompir)
54. CACEL – lugat, dhompir
55. I PREKEN NE MELL – jo ne rregull nė kry
56. MASKARALLYK – ngjarje e trazuar
57. NOMA E ZEZĖ – katastrofė
58. MUBAREQ – njeri i pa sherr
59. HAMSHUR – njeri qe nuk mendon gjatė, qe nuk lodh trurin
60. MASLLAHAT – korrekt
61. QINIBAZ – njeri qe imiton
62. QINU – imituar
63. ASLI – e vertet, qe ka te bej me realitetin
64. HEJLI KOFT – te ligat
65. QUKULUK – fėmijė qe e bėn veten pėr ta dashur
66. TEQLIF – i nevojshem
67. MOS JA LE NOMIT – mos ja nxjerr fundit, mos ja tepro
68. TEKRAR – perseri, apet
69. PRALLAZ – dera qe te qet te fqiu
70. DUGOJ – dyqan, shitore
71. NALLONE – nallqe
72. MET ZON KEP – me te shfrytzu materialisht
73. LLUK-LLUK – falas, gratis
74. NONA E DAJES – gjyshja, mama e mames
75. ELTEME/ILETEME – njeri i merzietshem, fol shumė
76. MUHALIF/MUHALIFGJI – njeri qe fol shum e pa kuptim
77. NAMAZGJA – treg, pazar
78. RRYP – katunart, ne Gjakovė
79. 124 – grup i madh njerz, shum njerz
80. FILTERE – fėrguese, fertere
81. KOTEC – shtepiza ku mbahen pulat
82. KREDENAC - komod e vogel per ruajtjen e ushqimit
83. TEVEQEL – njeri pa moral, pa respekt
84. NAMRUZ – naiv, njeri vetanak
85. SILI – karrig
86. SNI – tepsi e madhe
87.BYTYN – a jeni bytyn., a jeni krejt (trruq)
88. TAKAYT – i pa gdhenur
89. VARG - a jeni varg, a jeni mirė te gjithė, (trruq)
90. RRAQEGJI – njeri qe mbledh gjėra pa vlerė
91. JAPI – shtepi e po sa mbaruar
92. HUMUMGJIK – banjo, wc
93. DANGALL – njeri jo shkatht fizikisht
94. SASHTRIS – frikė e madhe
95. ALLASHTRIS – pergaditur temperaturen e ujit (ujė te vokt)
96. PAQAMUR – persheshe me kos e me huder i perzier
97. IRI - e urrej, i pa deshirueshem
98. NAMRUD – i zymtė
99. TAMASQAR – dhimcan
100. PRREK - shumė i uritur (ushqim)
101. KAVALER – dorė lirė (pare, lek)
102. KYVET – forcė
103. HYGJYM, TURR – hyz, hap
104. VUGJUD – forė shpirtrore
105. RRAKADYL – e rrexuar sė rrotulluari
106. TARASHQELLYK – qef, ndjenjė e mir
107. AZGON – njeri serioz
108. GJAKAJDUR – njeri i shpurdher, i zoti
109. TESLIM – ne gjendje jo te mire shendetsore
110. NALET ILON - dreq
111. KUPUK – njeri pa marre, respekt, arrogant
112. PONDEL, PONDLAN – njeri me tesha te vjetra
113. BUKPERMYS - njeri pa ndergjegje
114. ZBRU – duart kur te zbardhen prej ujit
115. KAPADAI – trim, i zoti
116. HAVRUZ – oturak,
117. KANAC - perparse, per gatimin e ushqimit
118. BENKIC – perparse per femijė
119. TAKAYT – njeri i vjeter, qe rrin veq ne shpi, bajat
120. PORT – kiliker
121. GULLUB – kiliker imadh
122. SALLKOM – ngjarje tragjike
123. IDARE – mu bo idare, - mu mbledh diqysh
124. ANGLLATIS – spejgu thell, me ta shti ne trru
125. QIQERR – zgjuar, pa gjumė
126. ZARI – nafak (ne pont)
127. STIF- plot
128. ZAHAR – nashta
129. TATAKURT – ne gjendeje kritike (shendetsore)
130. SKOMJE – varferi
131. KYT – ne sasi shumė shumė te vogel
132. NYNQ – kry fortė
133. KOLLODONT – pastė e dhomve
134. GASTARE – gotė
135. ZIJAFET – fest e organizuar nga grat per gra
136. GLLANC – e re flak
137. ZHIG – nostalgji (kam zhig)
138. DAS – djal zoteri, djal i pashem, i menqur
139. HATASHME – fantastike
140. PUPA – me nė her e tempo te shpejt, shpejt, fllesh
141. DAKIK – minut, qast
142. HASHAFTAS – enė e thellė, per gjella apo sallad
143. SKRROP – i lagur shumė (nga shiu)
144. TELALL – lajm i pa konfirmun
145. PARROLL – ē’pifje
146. BAKSUZ – njeri pa fat
147. N’GJETI – naj ka tjeter
148. TYRQE – turqisht
149. OMELE – derte, halle, probleme
150. HALLEJK – femer, pa karakter, e pa nderė
151. KARAVLLEJK - plak qe vjedh fmi (ne gjuhen e femijve)
152. LLASTYK – katunar
153. ĖRRXH – kur te merr gjumi qe nuk mundesh mi qendru te zgjuarit, moment gjumi,
154. GROP – tradhti, rren, mos ma bo grop, mos me tradhto
155. KAJMAK – perdoret kur je i knaqen, ishte mir, ishte kajmak., fantazi
156. PALLEN E SEFAS – Sefa te madh, qef te madh, knaqesi
157. HAKIKAT – njėri shpirt mirė, i ndershem, zemer gjėrė
158. GJYMERT – shpirt mirė, dorė shlirė
159. ĒAPRRAZ – kukall, qakall, maqallung (hahaha)
160. MĖRTEQYP – person me sjellje dhe veprime jo te mira.
161. LLAPANGJESH – fus shuplak
162. TARASHQELLYK – ndjenjė knaqsi, knaqesi psh kur te pin ēaj edhe rrin
163. BARIN SYVE – mashtrim parash, me ta qit barin syve, met marr pare (lek)
164. XHAMAZLLYK – sjellje apo veprime qesharake, qesharaki
165. MAZUN – qere jo e mirė, i merzitur, i zemeruar
166. LLUĒKAT – honger pa kontroll
167. LLUĒKAN - person qe han pa kontroll dhe shumė
168. SORRAT – buēk, ftyrė, pejsa e perparme e ftyres
169. IXHAIZ - siguri, besim
170. UGURIZESH – paralizohesh
171. ZINXHIN - pasanik
172. PESHKESH - dhurat
173. QYL - falas, shfrytezim
174. JAPI - koridor i madh
175. Aperati - Aparat fotografik
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosovahacker.forumotion.com
 
Fjalori i Gjakoves
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Jeta pėrditė :: Humor i pastėr-
Kėrce tek: