ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Enver Hoxha

Shko poshtė 
AutoriMesazh
nickyNumri i postimeve : 155
Age : 25
Location : Gjakove
Points : -5
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: Enver Hoxha   Thu Aug 28, 2008 6:38 pm

Thonė se Enver Hoxha pati thėrritur njėherė njė plak tė vjetėr qė tŽi tregonte pėrralla. Kėshtu ai e mori plakun tek kopshti i tij me lule pėr tŽia treguar pėrrallat aty. - Shumė tė bukur e paske bėrė kopshtin me lule - i tha plaku - Unė kopsht tė tillė me lule kam bėrė tėrė Shqipėrinė - ia preu Enveri duke gjetur rastin pėr tė bėrė pak propagandė. - A kam ardhur unė tė tė tregoj pėrralla ty, apo ke ardhur ti tė mė tregosh pėrralla mua ? - e pyeti plaku.

***


Historia e Shqipėrisė e rishkruar nga Partia komuniste me plot propagandė nė tė i bėnte ēorbė fėmijėt e shkretė, saqė nuk dallonin dot epokat e ndryshme tė saj. Kėshtu nė njė hartim mbi pavarėsinė njė nxėnės fillore shkruante si mė poshtė: "... dhe plaku Ismail Qemali ngriti mė 8 nėntor 1912 flamurin nė Vlorė dhe duke dalur nė ballkon thėrriti: - Rroftė shoku Enver Hoxha !".

***

Njėherė nė Shqipėrinė komuniste zbret njė grup malėsorėsh pėr tė vizituar Durrėsin. Disa tė dėrguar nga Partia shoqėronin malėsorėt dhe u tregonin se ēfarė kishte ndėrtuar Partia. Partia kishte bėrė pallatet, Fabrikėn e Gomės, Stacionin e trenave, Portin etj. Por ajo qė u tėrhoqi mė tepėr vėmendjen malėsorėve ishte deti qė nuk e kishin parė mė parė dhe pyetėn udhėrrėfyesin: - Po kėtė Partia e ka bėrė ? - Jo, ai ka qė qenė aty qė nga koha e Zogut - iu pėrgjegj udhėrrėfyesi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosovahacker.forumotion.com
 
Enver Hoxha
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Jeta pėrditė :: Humor i pastėr-
Kėrce tek: