ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Mos u mashtroni nga metodat e rrejshme tė hakerėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
nickyNumri i postimeve : 155
Age : 25
Location : Gjakove
Points : -5
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: Mos u mashtroni nga metodat e rrejshme tė hakerėve   Mon Sep 01, 2008 11:16 pm

Mos u mashtroni nga metodat e rrejshme tė hakerėveSe tė luash pa ditur me mjete tė hakerėve mund tė iu bien kokės njerėzve qė i pėrdorin ato, dėshmon edhe rasti mė i ri i programit me emrin Myspace Cracking tool. Nė vend qė tė futeni nė llogarinė e dikujt nė shėrbimin e internetit MySpace, me kėtė mekanizėm mė shumė do tė jepni tė dhėna pėr vetveten.

Pak kohė mė parė nė internet ėshtė paraqitur programi i cili gjoja dedikohet pėr tė hyrė nė llogari tė tjetėrkujt nė MySpace.

Programi i emėruar Myspace Cracking tool vjen nė formė tė njė dosje me emėrtimin MySpace Cracker v1.0.exe tė cilėn pėr ta pėrdorė duhet fillimisht ta instaloni nė kompjuter. Pėr fat tė keq shumica e atyre qė ‘e kanė hangar foren’, na duhet t’i informojmė qė Myspace Cracking tool do tu merr mjaft informata tuaja personale dhe do t’i dėrgojė ato tek njė person dashakeq anonim, i cili mund tė bėj ēfarė tė dojė me to.

Nė fakt, brenda kėtij programi gjendet skripti programues i emėruar Firefox password grabber, i cili do tė mbledh tė gjitha fjalėkalimet dhe emrat pėrdorues (username – password) tė futura dhe tė ruajtura nėpėrmes shfletuesit Firefox. Jo vetėm qė do t’i merr ato, por me anė tė protokollit FTP automatikisht do t’ia dėrgojė hakerit tė panjohur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosovahacker.forumotion.com
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: Mos u mashtroni nga metodat e rrejshme tė hakerėve   Mon Sep 08, 2008 7:19 am

ncnncn sa hackeri u bo, ma mir mos me hi en (co) hiq ose ose mu bo edhe vet hacker :)///// nice nicky
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mos u mashtroni nga metodat e rrejshme tė hakerėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Jeta pėrditė :: Lajme-
Kėrce tek: