ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Sulm i rėndė ndaj kompjuterėve tė Departamentit tė Mbrojtjes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
nickyNumri i postimeve : 155
Age : 25
Location : Gjakove
Points : -5
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: Sulm i rėndė ndaj kompjuterėve tė Departamentit tė Mbrojtjes   Mon Dec 01, 2008 6:21 am

Sulm i rėndė ndaj kompjuterėve tė Departamentit tė Mbrojtjes

Sipas njė njoftimi tė gazetės Los Angeles Times, zyrtarė tė lartė tė Pentagonit kanė informuar kėtė javė presidentin amerikan George Bush dhe sekretarin e Mbrojtjes Robert Gates, pėr njė sulm tė rėndė ndaj kompjuterėve tė Departamentit tė Mbrojtjes.

Sipas gazetės, sulmet janė vėrejtur brenda rrjetit tė kompjuterėve tė Komandės Amerikane qė drejton operacionet nė Irak dhe Afganistan.

Sipas njoftimit qė ėshtė publikuar tė premten, sulmi ka prekur kompjuterėt nė zonat e luftimit si dhe ka arritur tė depėrtojė nė njė rrjet tė fshehtė kompjuterėsh tė mbrojtur mirė.

Sipas gazetės Los Angeles Times, sulmi ndaj kompjuterėve mund ta ketė origjinėn nė Rusi, megjithėse nuk dihet nėse qeveria ruse ka pasur ndonjė rol nė tė.

Marrėdhėniet mes Rusisė dhe Shteteve tė Bashkuara janė ftohur kohėt e fundit pėr njė sėrė ēėshtjesh, si konflikti nė Gjeorgji dhe plani amerikan pėr instalimin nė Evropėn Lindore tė njė sistemi mbrojtjes nga raketat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosovahacker.forumotion.com
 
Sulm i rėndė ndaj kompjuterėve tė Departamentit tė Mbrojtjes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Internet dhe teknologjia :: Internet dhe teknologjia-
Kėrce tek: