ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Paraqitet ekrani OLED i lakueshėm

Shko poshtė 
AutoriMesazh
nickyNumri i postimeve : 155
Age : 25
Location : Gjakove
Points : -5
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: Paraqitet ekrani OLED i lakueshėm   Fri Jan 09, 2009 7:43 pm

Paraqitet ekrani OLED i lakueshėm
Ajo qė ėshtė paralajmėruar edhe ėshtė realizuar, ekrani OLED i lakueshėm dhe i ndjeshėm nė prekje i cili bartet rreth dorės i ėshtė paraqitur publikut tė gjerė.

Ashtu siē kanė paralajmėruar qė njė kohė tė gjatė, kompania Universal Display ka paraqitur teknologjinė e saj mė tė re nė panairin teknologjik CES. Bėhet fjalė pėr ekranin prej 4 inēėsh i cili bartet rreth nyjės sė dorės, sikur ora, i cili ėshtė i dedikuar pėr ushtrinė, por edhe pėr James Bondin.

Kompania Universal Display qė njė kohė tė gjatė bashkėpunon me Ministrinė amerikane tė Mbrojtjes pėr tė cilėn ka dizajnuar dhe prodhuar... e kemi frikė veē tė
paramendojmė tė gjitha ato gjėra qė i kanė bėrė. Pėrveē me ekranin e lakueshėm tė paraqitur nė CES, Universal Display ėshtė duke tentuar t’i afrohet publikut tė gjerė dhe paralajmėron se ky ekran i lakueshėm i dorės OLED mund tė ketė njė varg mundėsish.

Vet krijuesit e kėtij ekrani besojnė se kjo do tė mund tė ishte pajisja e radhės
komunikuese me teknologjinė 3G, HSDPA dhe tė gjitha teknologjitė tjera pėrkatėse.

Ekrani ėshtė prodhuar nė bashkėpunim me kompaninė e njohur LG.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosovahacker.forumotion.com
 
Paraqitet ekrani OLED i lakueshėm
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Rreth besimit nė Perėndin :: Diskutime gjenerale-
Kėrce tek: