ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Dy laptopė tė ri XPS nga Dell

Shko poshtė 
AutoriMesazh
nickyNumri i postimeve : 155
Age : 25
Location : Gjakove
Points : -5
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: Dy laptopė tė ri XPS nga Dell   Fri Jan 09, 2009 7:48 pm

Dy laptopė tė ri XPS nga Dell
Nė mesin e shumė risive tė paraqitura nė panairin e elektronikės shpenzuese CES do tė ndajmė dy laptopė tė ri tė kompanisė Dell nga seria prestigjioze Studio XPS.

Laptopėt e ri tė Dell janė emėruar Studio XPS 1.340 dhe 1.640, derisa dallimi kryesor qėndron nė diagonalen e ekraneve tė tyre (13, respektivisht 16 inē) si dhe nė kartelėn grafike; modelin mė tė vogėl e nis Nvidia GeForce 9.400 MG, derisa nė atė mė tė madh mund tė gjendet ekskluzivisht ATI Mobility RADEON M86XT.Specifikat tjera janė tė ngjashme: tė dy modelet kanė procesor tė Intelit P 8.400, 4 GB DDR3 SDRAM memorie, 320 GB disk tė fortė nė 7.200 rrotullime pėr minutė, dhe DVD Writer. Ata janė tė pajisur edhe me kamerė uebi me rezolucion prej 2 megapiksela si dhe sistemin operativ Vista Home Premium.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosovahacker.forumotion.com
 
Dy laptopė tė ri XPS nga Dell
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Rreth besimit nė Perėndin :: Diskutime gjenerale-
Kėrce tek: