ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Bushi dhe Ora

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Pastor
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 286
Age : 41
Location : Gjakova
Points : 15
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: Bushi dhe Ora   Thu Jul 02, 2009 2:54 pm
Nje njeri vdiq dhe shkoi nė Parajsė. Tek Porta e parajsės e pret
Shėn Pjetri. Kur po pėrpiqet tė hyjė burri shef disa orė dhe pyet Shėn Pjetrin:
Ēfarė janė gjithė kėto orė?
- Jane Orė-Gėnjeshtre.- i pergjigjet ai. Ēdo njeri nė tokė ka orėn e vetė, sa
herė qė gėnjen lėviz njė akrep.
- Oh, i pėrgjigjet burri, ora e kujt ėshtė ajo.
- Ajo eshte ora e Nėnė Terezės, siē e shef akrepi nuk ka levizur kurrė, ēka
tregon se ajo nuk ka gėnjyer asnjėhere.
- Po ajo tjetra?
- Ajo tjetra etje ėshtė ora e Presidentit Moisiu, siē e shef ka levizur veē 5 herė
qė tregon se ai ka gėnjyer 5 herė nė jetėn e tij.
- E ēuditshme, ja kthen burri, po ora e Presidentit Bush ku ėshtė.
- Eh, i pėrgjigjet Shėn Pjetri, atė orė e ka mare Jezusi dhe e ka vėnė nė zyrė
si ventilator.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://misionikosova.albanianforum.net
 
Bushi dhe Ora
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Jeta pėrditė :: Humor i pastėr-
Kėrce tek: