ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 CV e Jezus Krishtit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Pastor
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 286
Age : 41
Location : Gjakova
Points : 15
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: CV e Jezus Krishtit   Thu Jul 02, 2009 2:56 pm

Pėrshėndetje!
Quhem Jezus; Jam Krishti.
Shumė mė thėrrasin Zot!

Objektivi
=======

Jua dėrgoj kėtė CV sepse kėrkoj pozitėn e kryemanaxherit nė zemrėn tėnde.

Ju lutem, konsideroni arritjet e mia tė poshtėpėrmendura.

Kualifikimet
=========

Kam krijuar tokėn dhe kam vendosur qiejtė (Fjalėt e Urta 3: 19)

Formova njeriun nga pluhuri i tokės (Zan 2:7)

Fryva frymėn e jetės brenda tij (Zan 2: 7)

Shpengova njeriun nga mallkimi i ligjit (Gal 3:13)

Bekimet e Besėlidhjes sė Abrahamit vijnė te ty pėrmes meje (Gal 3: 14)

Eksperienca e Punės
===============

Kam patur vetėm njė punėdhėnės (Lu 2: 49)

Kurrė s’kam qenė me vonesė, s’kam munguar, s'kam qenė i pabindur, as pėrtac e as
i pasjellshėm

Punėdhėnėsi im ka veēse rekomandime entuziaste pėr mua (Mt 3: 15-17)

Aftėsi tė pėrfituara nga eksperienca
==========================

Disa nga aftėsitė dhe eksperiencat nė punė pėrfshijnė:

Ju jap fuqi tė varfėrve pėr tė dalė nga varfėria,
Shėrimi i zemrave tė thyera,
Lirimi i tė burgosurve,
Shėrimi i tė sėmurėve,
Dhėnia e shikimit tė verbėrve
dhe ēlirimi i tė shtypurve
(Lu 4: 18)

Unė jam njė Kėshilltar i Mrekullueshėm (Is 9: 6).

Ai qė mė dėgjon do tė banojė i sigurtė dhe nuk do tė ketė frikė nga asnjė e keqe
(F. e Urta 1:33)

Dhe mė e rėndėsishmja, Unė kam autoritetin, aftėsinė dhe fuqinė pėr tė pastruar
gjithė mėkatet e tua (1 Gj 1: 7-9)

Edukimi
======

Unė qarkoj plotėsisht gjatėsinė dhe gjerėsinė e njohurisė, diturisė dhe tė
kuptimit (F. e Urta 2: 6)

Tek Unė janė fshehur tėrė thesaret e diturisė dhe tė njohjes (Kol 2: 3)

Fjala ime ėshtė e fuqishme; llampė nė kėmbėt e tua dhe dritė nė shtegun tėnd (Ps
119: 105)

Unė mund tė tregoj gjithė sekretet e zemrės tėnde (Ps 44: 21)

Arritjet kryesore
============

Isha pjesėmarrės aktiv nė Takimin Kulminant tė tė gjithė kohėrave (Zan 1: 26)

Dhashė jetėn timė qė ti tė jetosh (2 Kor 5: 15)

Unė munda krye-armikun e njerėzimit dhe festova haptazi fitoren ndaj tij (Kol 2:
15)

Mrekullisht ushqeva tė varfėrit, shėrova tė sėmurėt dhe ngjalla tė vdekurit!

Edhe shumė, shumė arritje tė tjera qė s'mund tė pėrmenden kėtu. Mund ti lexoni
nė faqet e mia tė internetit; Bibla. (Lidhja e internetit apo kompjuteri nuk
janė tė nevojshėm pėr tė marrė informacion pėr mua).

Rekomandime
==========

Besimarė dhe ndjekės nė mbarė botėn mund tė dėshmojnė pėr shėrimet hyjnore,
shpėtimin, ēlirimet, mrekullitė, restaurimet dhe drejtimet e mbinatyrshme.


Nė pėrmbledhje:
============

Tani qė keni lexuar CV-nė time, jam i sigurt qė jam i vetmi kandidat unik i
kualifikuar pėr pėrmbushjen e kėsaj pozite vitale nė zemrėn tėnde.

Shkurtimisht, Unė do t'i drejtoj shtigjet e tua (Fjalėt e Urta 3: 5-6) dhe do tė
tė udhėheq nė jetėn e pėrjetshme (Gj 6: 47).

Kur mund tė filloj?

Koha ėshtė esenciale (Heb 3: 15)

* * *

Adresa: Ef 1:20
Tel: Rom 10:13
Faqja e Internetit: Bibla.
Fjalėt kyē: Krisht, Zot, Shpėtimtar, Jezus
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://misionikosova.albanianforum.net
 
CV e Jezus Krishtit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Jeta pėrditė :: Humor i pastėr-
Kėrce tek: