ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Si ta pasurosh martesėn tėnde.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Pastor
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 286
Age : 41
Location : Gjakova
Points : 15
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: Si ta pasurosh martesėn tėnde.   Sun Jun 01, 2008 1:24 pm

Dikush ka thene se ndryshimi midis kohes kur ke rene ne dashuri dhe marteses, eshte i njejte me ndryshimin e fotove ne nje katalog. Ne fakt, nuk duhet te jete gjithnje keshtu. Autori Steve Stivens na ofron keto keshilla:
“Fillojeni diten gjithnje me nje puthje …
mos e hiq kurre unazen e marteses nga gishti …
dilni ne ‘takime’ te rregullta me njeri-tjetrin …
pranojini ndryshimet qe keni …
jini te sjellshem …
jini te bute …
bejini njeri-tjetrit dhurata te vogla …
buzeqeshni shpesh …
prekni …
flisni rreth endrave tuaja …
adoptoni nje kenge si kengen tuaj …
perkedhelni shpinen e njeri-tjetrit …
qeshni se bashku …
dergojini kartolina njeri-tjetrit edhe pa arsye …
bej ate qe i pelqen partnerit tend perpara se ai/ajo te ta kerkoje …
meso qe te degjosh ate qe nuk po thuhet …
inkurajoni njeri-tjetrin …
bej gjerat sipas menyres se tij/saj …
bejini komplimente cdo dite njeri-tjetrit …
merre ne telefon gjate dites …
ngadaleso hapin kur jeni duke ecur …
kapuni per dore …
pyete se cfare mendon ne lidhje me gjera te caktuara …
kini respekt …
gjithnje ofroi mireseardhjen partnerit tend kur vjen nga puna …
perpiqu te kesh nje pamje te mire …
shkeljani syrin njeri-tjetrit …
festoni bashke ngjarje te shenuara …
meso qe te kerkosh ndjese …
fal me shpejtesi …
organizoni ndonje fundjave romantike …
pyet: “Cfare mund te bej qe te ndihesh me i/e lumtur? …
ji pozitiv …
ji i kendshem …
reago me shpejtesi ndaj nevojave te partnerit tend …
flisni rreth dashurise tuaj …
kujtoni momentet e vecanta qe keni kaluar bashke …
trajtojini miqte apo te afermit e partnerit/es me miresjellje …
dergojini lule per diten e Shen Valentinit dhe per pervjetorin e marteses …
kur je gabim mos hezito qe ta pranosh …
ji i ndershem ndaj nevojave seksuale te partnerit …
shihni se bashku perendimin e diellit …
thuajeni shpesh shprehjen “Te Dua” …
kurre mos bini per te fjetur te zemeruar …
perfundojeni diten me nje perqafim …
mos hezitoni per te kerkuar ndihme profesionale kur ju nevojitet …
dhe mbi gjithcka lutuni perdite per (dhe me) njeri-tjetrin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://misionikosova.albanianforum.net
 
Si ta pasurosh martesėn tėnde.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Jeta pėrditė :: Martesa dhe Familja-
Kėrce tek: