ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Nesėr starton gara e kampionatit Evropian nė futboll

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Pastor
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 286
Age : 41
Location : Gjakova
Points : 15
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: Nesėr starton gara e kampionatit Evropian nė futboll   Fri Jun 06, 2008 6:42 am

Ditėn e shtunė, mė 7 qershor do tė startojė kampionati Evropian nė futboll qė do tė mbahet nė dy shtete, Zvicėr dhe Austri. Nė Stadiumin e St. Jakob Park nė Bazel nė orėn 18.00 do tė fillojė kampionati ndėrmjet ekipeve tė Zvicrės dhe Cekisė. Nė kėtė kampionat do tė marrin pjesė 16 reprezentacione qė janė tė ndara nė 4 grupe.Para 48 viteve pėr herė tė parė ishte organizuar kampionati Evropian nė futboll, atėher i quajtur Kupa e kombeve evropiane. Nė vitin 1958 nė kongresin e UEFA-s me 15 vota pro dhe 13 kundėr filloi realizimi i ngjarjes mė tė madhe tė futbollit nė Evropė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://misionikosova.albanianforum.net
 
Nesėr starton gara e kampionatit Evropian nė futboll
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport dhe lojra :: Futboll-
Kėrce tek: