ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Cana-Kaka-Ronaldo, 3 idhujt e tifozėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Pastor
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 286
Age : 41
Location : Gjakova
Points : 15
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: Cana-Kaka-Ronaldo, 3 idhujt e tifozėve   Fri Jun 06, 2008 6:45 am

Lorik Cana ėshtė njė prej katėr futbollistėve mė tė dashur nė Evropė pėr tifozėt. Nė njė sondazh tė publikuar nė sitin e njohur "goal.com", mesfushori i kombėtares shqiptare ka marrė tė njėjtėn notė me Rikardo Kaka, Kristiano Ronaldo, Lionel Mesi dhe Serxho Aguero. Njė vlerėsim tepėr i madh pėr futbollistin kuqezi, kapiteni i skuadrės mė tė madhe nė Francė, Olimpik i Marsejės. Nė fakt, Cana ka qenė gjithnjė njė prej mė tė adhuruarve nga tifozėt dhe kjo pėr shkak tė karakterit tė tij luftarak. Natyrisht qė secili nga pesėshja kryesore e sondazhit, ka qenė lider nė ekipin e tij. Duke nisur nga Kaka te Milani, Kristiano Ronaldo te Manēester Junajtid, Serxho Aguero tek Atletiko e Madridit dhe Lionel Mesi te Barcelona. Edhe pse katalanasit kanė kaluar njė sezon tepėr tė dobėt, talenti argjentinas ka qenė gjithnjė i duartrokitur nė fushėn e lojės nga tifozėt e kėtij ekipi. Ndėrsa nė "Velodrome", Lorik Cana ka qenė gjithnjė njė prej lojtarėve mė tė adhuruar, sidomos pėrsa i pėrket shpirtit qė ai vendos nė fushė nė ēdo ndeshje. Nė rang-listėn e "goal.com", Cana ka lėnė pas emra si Stiven Xherard, Hakan Shukur, David Vija apo edhe spanjolli i Liverpulit Fernando Torres.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://misionikosova.albanianforum.net
 
Cana-Kaka-Ronaldo, 3 idhujt e tifozėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sport dhe lojra :: Futboll-
Kėrce tek: