ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Ofruesit e shėrbimeve, rreptė kundėr pedofilisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Ofruesit e shėrbimeve, rreptė kundėr pedofilisė   Tue Jun 10, 2008 10:33 am

Ofruesit e shėrbimeve, rreptė kundėr pedofilisė


Ka ndodhur njė kthesė e madhe kundėr pornografisė online tė fėmijėve.
Ofrues tė caktuar amerikan tė shėrbimeve pėr qasje nė internet kanė
nėnshkruar marrėveshje bashkėpunimi me avokatin e shtetit federal New
York, sipas sė cilės me tė gjitha fuqitė do tė tentojnė tė largojnė tė
gjitha materialet qė kanė tė bėjnė me kėtė mortajė tė internetit.

Verizon, Sprint dhe Time Warner Cable janė pajtuar me avokatin e shtetit tė New
Yorkut, Andrew Cuom, se do tė bėjnė ēdo gjė, brenda fuqive tė tyre, pėr
tė larguar grupet e interesit (grupet e lajmeve) dhe faqet qė kanė tė
bėjnė me ēfarėdo lidhje me shpėrndarjen e pornografisė sė fėmijėve.

Kjo ėshtė njė kthesė e madhe, duke marrė parasysh se qėndrimi i
ofruesve amerikan tė shėrbimeve tė internetit deri mė tani ka qenė se
nuk janė pėrgjegjės pėr veprimet e shfrytėzuesve tė tyre.

Se nė ēfarė mėnyre nga tabori i Verizon, Sprint dhe Time Warner Cable
planifikojnė tė zbatojnė nė vepėr kėtė vendim, tani pėr tani mbetet e
panjohur, mirėpo ajo qė dihet ėshtė se fillimisht kėtė do ta bėjnė
vetėn nė shtetin New York, e mė pas nė mbarė Shtetet e Bashkuara tė
Amerikės. Marr Nga telegrafi.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
nickyNumri i postimeve : 155
Age : 25
Location : Gjakove
Points : -5
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: Re: Ofruesit e shėrbimeve, rreptė kundėr pedofilisė   Thu Aug 28, 2008 6:28 pm

amo une e kisha perdor mer mi blloku me firefox e ki addons block site edhe e bllokon qfar faqe te dush mas mirti

neyse nice post
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.kosovahacker.forumotion.com
 
Ofruesit e shėrbimeve, rreptė kundėr pedofilisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Rreth besimit nė Perėndin :: Diskutime gjenerale-
Kėrce tek: