ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Tė Pabesueshme por tė Vėrteta

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Tė Pabesueshme por tė Vėrteta   Thu Jun 12, 2008 11:10 am

Djaloshi trevjeēar tenton tė hip vetėm nė aeroplan.
Njė ēun aventurier polak ėshtė gjetur duke u regjistruar pėr fluturim pasi
qė kishte kaluar 25 kilometra rrugė deri nė aeroport krejt vetėm.

Trevjeēari Mikolaj Sobolewski ka zhbllokuar derėn kryesore tė shtėpisė
sė prindėrve tė tij dhe ka hipur nė autobusin para shtėpisė sė tyre pėr ta
dėrguar atė nė aeroportin Okecie tė Varshavės.

Ai ėshtė ndaluar vetėm atėherė kur policia e ka vėrejtur nė sallėn e
nisjeve tė aeroportit.

Njė zėdhėnės i policisė ka thėnė: "Ai na ka thėnė se e ėma e tij punonte
afėr aeroportit dhe se gjithmonė kishte pasur dėshirė tė fluturojė nė
ndonjėrin nga aeroplanėt tė cilėt i kishte parė nga zyra e saj”.
Marr nga telegrafi.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Humbin ndeshjen e futbollit 54-1!   Thu Jun 12, 2008 11:23 am

Humbin ndeshjen e futbollit 54-1!


Autoritetet
gjermane tė futbollit ua kanė ndaluar lojėn e mėtutjeshme tėrė ekipit,
i cili humbi hiē mė pak se 54-1, nė njė derbi promocional.

gjithė lojtarėt e ekipit tė parė gjerman DJK Lowen janė suspenduar pėr
njė vit, pasi janė akuzuar se me qėllim i kanė lėnė rivalėt e tyre,
Rheinkassell-Langel II, tė fitojnė pėr tė marrė promocionin.

Por Lowen sė paku ka fituar njė titull, pasi qė autoritet e futbollit Cologne e kanė pranuar rezultatin.

"Ata kanė vendosur qė Rheinkassell nuk ishte involvuar drejtpėrdrejt nė
mashtrim, prandaj do tė mbajnė pikėt, dhe Lowen ka arritur qė tani tė
jetė zyrtarisht ekipi mė i dobėt ndonjėherė nė ligėn e futbollit
gjerman”, ka thėnė njė adhurues.


Marr nga telegrafi.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Nė binarė tė gabuar...   Thu Jun 12, 2008 11:26 am

Nė binarė tė gabuar...


Njė njeri i sėmurė nga
depresioni ka tentuar t’i jap fund tė gjithave duke u shkelur nga njė
tren nė Itali – por, pėr fat, ishte shtrirė nė binarėt e gabuar.
Martin
Rapos, 31-vjeēar, u shtri nė binarėt e qytetit Deiva Marina duke pritur
trenin ekspres i cili udhėton pėr Gjenova qė ta godasatė me shpejtėsi
mė tė madhe se 170 kilometra nė orė.

Nė vend tė kėsaj ai pa trenin duke kaluar pranė tij nė binarė tjerė.

Vozitėsi i trenit e vėrejti sllovakun Rapos dhe thirri policinė tė cilėt e dėrguan nė spital ku po trajtohet nga depresioni.

Njė zėdhėnės i policisė ka thėnė: "Ai e kishte planifikuar vetėvrasjen
me shumė kujdes dhe e dinte saktėsisht kur do tė vinte treni – por i
kishte ngatėrruar binarėt".
Marr nga telegrafi.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Vjedh makinėn e gabuar   Fri Jun 13, 2008 5:02 am

Vjedh makinėn e gabuar


Njė hajn polak e ka
futur veten nė telashe tė mėdha kur ka tentuar tė vjedh makinėn e njė
pensionisti, dhe pronari i doli tė jetė njė karateist me shirit tė zi.
Wojciech
Chomicki, 71-vjeēar, e ka hetuar atė duke tentuar tė ikė me makinėn e
tij, vrapoi jashtė duke thyer bravėn e derės, nxori hajnin 41-vjeēar
nga ulėsja e vozitėsit dhe e shtriu pėrtokė duke e mbajtur pėr fyti
derisa njė mik i tij thirri policinė.

Njė zėdhėnės i policisė tė qytetit Plock, nė veri tė Polonisė, ka
thėnė: "Ai pa njė njeri duke u futur nė makinėn e tij nga dritarja e
kuzhinės, vrapoi jashtė dhe e shtriu atė pėrtokė me shpejtėsi si
vetėtima.

"Kur policėt arritėn atje hajni dukej i kėnaqur pasi qė u lirua nga
duart e plakut karateist. Hajni e kishte gjetur makinėn e gabuar pėr ta
vjedhur", ka thėnė zėdhėnėsi.

Chomicki ka qenė njė mėsues i kualifikuar nė stilin Shotokan tė
karatesė pėr mė shumė se 30 vjet dhe e ka studiuar atė pėr mė shumė se
50.

Ai mė vonė e luti policinė t’i kėrkoi falje hajnit pėr pėrdorimin e
teknikave potencialisht tė rrezikshme pėr vdekje nė tė.

"Ky hajn duhet ta konsideroj veten me fat se nuk ka pėrfunduar keq nga
ndonjėra prej goditjeve tė tij, ai ėshtė i fuqishėm si mushkė", ka
thėnė njė burim policie.
Marr nga telegrafi.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Gruaja pastron rrugėt 84 vjet radhazi   Fri Jun 13, 2008 5:07 am

Gruaja pastron rrugėt 84 vjet radhazi


Njė gjyshe 104-vjeēare ka pastruar rrugėt nė qytetin e saj nė Kinė pėr 84 vjet rresht – pa pagesė. Ding Youzhen, nga qyteti Anfeng, pastron rrugėt afėr shtėpisė sė saj pėr ēdo ditė, raporton e pėrditshmja kineze People's Daily.
Ajo thotė se i ėshtė bėrė ves nė tė njėzetat e saj kur ajo dhe
burri i saj ishin pronarė tė njė ēajtore.

"Ne pastronim rrugėt nga porti deri tek ēajtorja jonė pėrditė”, ka thėnė ajo.

Edhe pse ēajtorja ėshtė mbyllur shumė vite mė parė, Ding
ka thėnė se ajo kurrė se ka larguar vesin e pastrimit tė rrugėve. Ajo ka fituar disa ēmime pėr punėn e saj nė tė mirė tė
komuniteti dhe ėshtė bėrė njė lloj personi i famshėm lokal. Marr nga telegrafi.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Policia intervenon gjatė incizimit tė videoklipit   Fri Jun 13, 2008 5:13 am

Policia intervenon gjatė incizimit tė videoklipit


Njė njėsit i armatosur i forcave speciale gjermane tė cilėt intervenuan
shpejt nė njė pėrplasje me armė nė mes tė shpėrndarėsve tė drogės
kuptuan se nė fakt bėhej fjalė pėr njė grup tė muzikės rep tė cilėt po
incizonin njė videoklip.
Banorėt e brengosur nė qytetin
Dortmund tė Gjermanisė, thirrėn policinė kur menduan se kishin parė njė
pėrleshje nė mes tė shpėrndarėsve tė kokainės jashtė shtėpive tė tyre.

Por policėt e pėrgatitur pėr sulm gjetėn nėntė burra nė mes moshave 22
e 36 me revole tė simuluara. ‘Kokaina’ ishte sheqer dhe miell nė qeset
transparente tė plastikės.

Njė zėdhėnės i policisė ka thėnė: "Ata me tė vėrtetė dukeshin si
gangsterė tė gatshėm pėr njė pėrleshje deri nė vdekje".

Marr nga telegrafi.com


Edituar pėr herė tė fundit nga Dr.Yes[aGoN1] nė Fri Jun 13, 2008 5:19 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Katėrvjeēari nė rehabilitim pėr shkak tė varėsisė ndaj duhanit   Fri Jun 13, 2008 5:16 am

Katėrvjeēari nė rehabilitim pėr shkak tė varėsisė ndaj duhanit


Njė djalosh katėrvjeēar ndodhet nė rehabilitim nė Tajvan pasi ka krijuar varėsi ndaj pirjes sė cigareve tė babait tė tij.Babai, nga qytetit Gaoxiong, ka filluar tė dėrgojė djemtė e tij, tė
moshave nėntė e katėr, nė njė qendėr rehabilitimi, pasi qė i ka zėnė duke i
vjedhur cigaret e tij.


"Pėrgjigjja ishte ajo ishte qė e pritja, por mė e vėshtira pėr ta pranuar", ka thėnė ai pėr gazetėn kineze China Times.

Djemtė pranuan vjedhjen dhe kanė thėnė se e kanė bėrė atė sepse mendonin qė babai i tyre dukej “cool’ kur pinte duhan.

Katėrvjeēari pranoi se ai shtynte vėllain e tij pėr tė huazuar cigare
nga shokėt e tij tė klasės kur nuk arrinin tė vidhnin ndonjė nga babai
i tyre.

Babai ka filluar t’i dėrgojė djemtė e tij nė njė qendėr rehabilituese
pėr t’i shėruar nga varėsia ndaj nikotinės. Megjithatė, Qendra e ka
kritikuar atė pėr dėshtim pėr t’u trajtuar sė bashku me fėmijėt.

Doktoresha Xue Guangjie ka thėnė se babai ka ardhur vetėm nė dy seanca
dhe ka shtuar: "Mėnyra mė e mirė pėr tė larguar njė ves tė fėmijės
ėshtė tu paraqesėsh atyre njė shembull tė mirė".

Marr nga telegrafi.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Porosit vrasjen e babait, pėr t’ia zėnė vendin e tij tė punės!   Fri Jun 13, 2008 5:23 am

Porosit vrasjen e babait, pėr t’ia zėnė vendin e tij tė punės!


Njė burrė nga India, i frustruar nga dėshtimet e njėpasnjėshme pėr tė
gjetur njė vend pune, ka porositur vrasjen e babait tė tij pėr t’ia
marrė atij postin qeveritar, njė ditė para se viktima tė pensionohej,
ka thėnė policia tė martėn.
Burri i arrestuar, nga njė fshat
i varfėr nė shtetin lindor Bihar, kishte planifikuar tė merrte postin e
babait tė tij, nėn pretendimin se ai kishte vdekur derisa ishte nė
marrėdhėnie pune, ka thėnė polici lokal Naresh Singh.


Djali i kishte paguar njė tė afėrmi shumėn prej 2.500 dollarėsh pėr ta
kryer krimin, i cili ndodhi gjatė vikendit, por u raportua tė martėn.


"Ai na ka thėnė se do tė kishte njė punė qeveritare me prapavijė tė
dhimbshme po qė se vrasja do tė mbetej njė mister", ka thėnė Singh.

Viktima kishte punuar si njė i punėsuar i rangut tė ulėt nė njė zyre lokale qeveritare.
Marr nga telegrafi.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: Tė Pabesueshme por tė Vėrteta   Wed Jun 25, 2008 2:56 pm

Nė Amerikė u bėjnė tatuazh edhe dhėmbėve


Njė
laborator stomatologjik-artistik i quajtur “Heward Dental Lab”, nė
shtetin amerikan Utah, qė 30 vite ofron shėrbime pėr tatuazhe tė
dhėmbėve.
Teknikėt e kėsaj ordinance sė pari kanė kryer
trajnimin pėr artistė pėr tė mėsuar se si tė pikturojnė kurorat, e mė
pas kanė mėsuar edhe si punohen kurorat. Tatuazhi zakonisht vendoset nė
dhėmballė, e mund tė gjendet edhe nė pjesėn e jashtme apo tė brendshme
tė dhėmbit.

Nė rast se pacienti bėhet pishman, tatuazhi mund tė largohet pėr pesė
minuta me gėrryerje tė thjeshtė me ndihmėn e njė rrotėze tė gomės.
Nė dhėmbė mund tė pikturohet ēdo gjė qė dėshirojnė klientėt, nga Mickey
Mouse dhe kafshė tė ndryshme, deri tek presidentėt amerikanė, si dhe
yjet e muzikės pop si, Elvis Presly e Amy Winehouse.

Ēmimet e pikturimit sillen prej 100 dollarė pėr tatuazhet e thjeshta deri nė 500 dollarė pėr ato pak mė tė komplikuara.
Marr nga telegrafi.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: Tė Pabesueshme por tė Vėrteta   Wed Jun 25, 2008 3:05 pm

Kėndon me ujqėrit


Njė kopsht zoologjik nė Kinė
ėshtė duke krijuar njė trupė tė ujqėrve, ndėrsa po planifikojnė t’i
mėsojnė ujqėrit edhe pėr tė vallėzuar.
Luo Yong, njė i
punėsuar nė kopshtin zoologjik, Chongqing, ka thėnė se ai i ka zbuluar
aftėsitė e kėndimit tė ujqėrve nė mėnyrė tė rastėsishme.

“Njėherė derisa isha duke luajtur me kitarė dhe kėndoja kėngėn, 'I Am A
Wolf From The North', njė ujk i vogėl, tė cilin e kam rritur vetė, mu
afrua dhe filloi tė mė shikonte. Pastaj filloi tė ulėrinte me ritėm,
dhe madje i preku telat me kthetrėn e tij”, ka shpjeguar ai.

Luo ka thėnė se qė nga ai moment i ėshtė pėrkushtuar trajnimit tė njė
grupi ujqish, dhe tani 30 prej tyre mund tė “kėndojnė” bashkė me tė me
ritėm.

“Plani im i ardhshėm ėshtė tė gjej dikė ta shkruajė ndonjė kėngė vetėm
pėr ato, dhe po ashtu tė gjej njerėz tė cilėt do t’i mėsonin tė
vallėzojnė”, ka shtuar Luo me optimizėm.
marr nga telegrafi.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tė Pabesueshme por tė Vėrteta   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tė Pabesueshme por tė Vėrteta
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Jeta pėrditė :: Humor i pastėr-
Kėrce tek: