ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Martesa mes besimeve tė ndryshme.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Pastor
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 286
Age : 41
Location : Gjakova
Points : 15
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: Martesa mes besimeve tė ndryshme.   Fri Jun 13, 2008 6:02 pm

Edhepse Kosova nuk e ka praktikuar edhe aq
shumė martesen nė mes tė besimeve tjera nė vendet tjera tė botės
demokratike kjo ėshtė e zakonshme dhe pyetja ime ėshtė a do tė
martohesh ti me njė person qė nuk i takon besimit qė ti e ke? Nėse
pėrgjigjja ėshtė PO na jep arsyen pse dhe nėse pėrgjigjja ėshtė JO
atėher na jep arsyen pse?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://misionikosova.albanianforum.net
Sweet Cat

avatar

Numri i postimeve : 26
Age : 28
Location : GJakova
Points : 0
Registration date : 05/06/2008

MesazhTitulli: Re: Martesa mes besimeve tė ndryshme.   Fri Jun 13, 2008 7:35 pm

une jo sdo te isha martuar me nje te besimit tjeter...PSE?
ka arsye te ndryshme...edhe njera nder to eshte edhe besimi pra...ai sigurisht qe nuk do tw me lejonte te vazhdoj me besimin qe une kam..edhe kshtu do te lindnin mosmarrveshje edhe deri te ma e keqja,te cilen se deshiron askush..gjithashtu e cila nuk eshte e lejueshme..ndarja pra..
e plus e plus per arsye te tjera sdo te isha martuar...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.secretofthetruth.org
Pastor
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 286
Age : 41
Location : Gjakova
Points : 15
Registration date : 26/05/2008

MesazhTitulli: Re: Martesa mes besimeve tė ndryshme.   Fri Jun 13, 2008 7:43 pm

Padyshim edhe unė pajtohem me ty por thjesht deshiroj me shtu edhe dicka, ka pasur shume raste kur personat jan shtirur si besimtar te nje apo tjeterit besim dhe mandej kur e kan marr i kan treguar dhembet e keqij, shpresoj me kupton. Sa i perket divorcit perpos besimit katolik dhe protestant te gjitha besimet tjera besojn ne divorc.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://misionikosova.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Martesa mes besimeve tė ndryshme.   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Martesa mes besimeve tė ndryshme.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Jeta pėrditė :: Martesa dhe Familja-
Kėrce tek: