ForumForum  Portali*Portali*  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 HUMORI "serioz"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: HUMORI "serioz"   Wed Jun 18, 2008 7:35 am

Nje njeri e kishte shprehi para se te shkonte per te fjetur pshtyente per dirtare dhe pastaj gjuhej ne shtrah.
Njeher, dy, tri here, kur nje nate habitet ne ved se te pshtyente per dirtare e te gjuhej ne shtrat, ai pshtyen ne shtrat e gjuhet per dritare!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: HUMORI "serioz"   Wed Jun 18, 2008 11:04 am

GJELAT

Kishin qen dy gjela, njeri po i thot tjetrit:
-- Hajde te shkojme se ne frigoriferin e
dyqanit tjeter kishin ardh plot pula cullak !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: HUMORI "serioz"   Wed Jun 18, 2008 11:08 am

Bisedojne nje qift

--"E dashur, ne zemren time eshte nje livadh,
e ne ate livadh eshte nje lule, e ajo lule je ti
-i thot djali vajzes
--"I dashur, edhe ne zemren time eshte nje livadh,
ne ate livadh eshte nje kali, e ai kali je ti"
-- ja kthen vajza
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: HUMORI "serioz"   Wed Jun 18, 2008 11:10 am

Sa peshon ti? -pyeti Petriti
48 KG me syza, tha drita.
Si ashtu me syza u qudit Petriti.
Sepse pa syza nuk mund ta lexoj peshoren
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: HUMORI "serioz"   Wed Jun 18, 2008 11:12 am

PROFESIONI

E pyeten Mujen ne Entin per Punesim
se qfare profesioni ka.
"Ndihmesbagerist:, tha ai.
"Qka eshte kjo?"
"Ate qe nuk mund ta beje bageri,
e bej une me lopate
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: HUMORI "serioz"   Wed Jun 18, 2008 11:17 am

Lufta e Dyte Boterore

Rrefehet skocezi te prifti:
-Ate, une kam bere mekat te madh
--Qfar mekati, biri im?
-Ne Luften e Dyte Boterore kam
pasur shtepi ne France dhe aty
kam strehuar shum hebrenj!
--Biri im, kjo qe keni bere eshte
akt human
-Mirepo, une atyre u kam marr
para!
--S'ka lidhje. Ti e di se sa te
medha ishin shpenzimet dhe
rreziqet per t'i strehuar
-Po, por une ende nuk u kam
treguar se lufta ka perfunduar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: HUMORI "serioz"   Wed Jun 18, 2008 11:24 am

XHAMPERI
Bisedojne dy shoke:
-Hey, sa xhamper te -
mir kam blere!
--Po a? Ēfarė?...
-Shumė te mire...
--Mire de, po si duket
ai? Ēfare ngjyre ka?
-Ėėė... si te te them.
A e di se ēfare ngjyre
ka qershia?
--Po!
-E, krejt sikur ai vetem
se i kaltėr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: HUMORI "serioz"   Wed Jun 18, 2008 11:33 am

AUTOSTRADA

Vozitet njeri ne autostrade dhe degjon lajmet ne radio:
--KUJDES VOZITESVE: NJE I ĒMENDUR VOZITET NE
AUTOSTRAD NE ANEN E KUNDERT!!
-Ēfare Kupuki ?! Nuk po vozitet vetem njeri ne anen e
kundert, po me mijera e mijera te tjere
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: HUMORI "serioz"   Wed Jun 18, 2008 11:44 am

PROVIMI

--A ishte i veshtir provimi ne shkolle?, e pyet babai djalin
-Po, megjithat u perpoqa...
--Dmth. i zgjidhe te 5 detyrat?
-Po, me perjashtim te tri parave dhe te dy te fundit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: HUMORI "serioz"   Wed Jun 18, 2008 11:46 am

LAKOSTA

Shkon Muja per pushime verore ne Egjipt dhe,
duke notuar ne Nil, i shfaqet para sysh nje krokodil.
i frikesuar , ai thote: --"Paaaaa, kqyre Lakosten!"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: HUMORI "serioz"   Wed Jun 18, 2008 11:56 am


SHURDHANI: Degjova se do tė bėhet luftė

QORRI: Do ta shohim!

SAKATI: Nėse vertet do te kete lufte, atehere te ikim -sa me shpejt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: HUMORI "serioz"   Wed Jun 18, 2008 12:01 pm

TELEVIZORI ME NGJYRA

Bisedonje dy shoke:
-A eshte ngjyra e zeze - ngjyre
-Natyrisht!
-Mirepo a eshte ngjyra e bardh - ngjyre?
-Nese eshte ngjyra e zez at'her eshte edhe e bardha
-Mire, vetem deshta te te them se e kam blere
nje televizor bardh e zi me ngjyra!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: HUMORI "serioz"   Wed Jun 18, 2008 12:03 pm

VITI I RI

-Bisedojne dy biondina:
--A e di se ky Vit i Ri bie te premten?
-S'ka lidhje, veē ishalla nuk eshte ne te 13-in
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dr.Yes[aGoN1]

avatar

Numri i postimeve : 201
Age : 26
Location : Gjakova
Points : 13
Registration date : 28/05/2008

MesazhTitulli: Re: HUMORI "serioz"   Wed Jun 18, 2008 12:08 pm

FILMI

Nisen 3 shoke per ne Afrike.
Ecin neper livadhe e fusha kur papritur para tyre del nje luan.
Luani vrapon drejt tyre, 2 iken nderkaq tjetri thote:
--MOS U FRIKSONI. KJO ESHTE VETEM REKLAMA.
TASH EDHE PAK FILLON FILMI!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: HUMORI "serioz"   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
HUMORI "serioz"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Jeta pėrditė :: Humor i pastėr-
Kėrce tek: